مقایسه مدلهای مختلف دزدگیر اماکن آیومکس

دزدگیر اماکن آیومکس نسل جدید سیستم‌های امنیتی بر پایه اینترنت اشیاء (IOT) است که علاوه بر پیامک و تماس تلفنی به صورت آنلاین از طریق اینترنت سیم کارت نصب شده بر روی دستگاه بدون نیاز به مودم ADSL در دسترس کاربران خود می‌باشد. عملکرد بر پایه اینترنت علاوه بر اینکه نشان دهنده طراحی جدید و کاملاً بروز این دزدگیر است امکانات و ویژگی‌های منحصر به فردی را در اختیار کاربران قرار می‌هد.

جالب است بدانید قیمت دزدگیر اماکن آیومکس با تمام امکانات و ویژگی‌های منحصربه‌فردی که دارد نه تنها از سایر دزدگیرهای سنتی موجود در بازار بیشتر نیست بلکه در مقایسه با بسیار از برندها از قیمت کمتری نیز برخوردار است. ارتباط آنلاین اپلیکیشن آیومکس در محیطی جذاب و گرافیکی امکان اعمال تنظیمات و سناریوهای بسیار متنوع برای قشر وسیعی از کاربران را در محیطی ساده و با سرعت بالا فراهم می‌نماید. شایان ذکر است اپلیکیشن آیومکس هیچ محدودیتی در سیستم عامل ندارد و شما می‌توانید به راحتی از طریق گوشی‌های هوشمند اندروید، آیفون، ویندوز و ... با آن ارتباط برقرار نمایید.

دزدگیر اماکن آیومکس در مدل‌های مختلف با توجه به نیاز کاربران، با امکانات و قیمت‌های متنوع طراحی و تولید شده است. شما با مطالعه این صفحه می‌توانید بهترین انتخاب را با توجه به نیاز و بودجه مالی خود جهت حفظ امنیت و همچنین هوشمند سازی داشته باشید. لازم به ذکر است پایین و یا بالا بودن قیمت مدل‌های مختلف ملاک کیفیت و عملکرد بهتر نیست بلکه تفاوت در قابلیت‌های مدل‌های مختلف است.

در ابتدا بهتر است با بررسی ویژگی‌های مختلف در قالب جدول مقایسه به صورت کلی با قابلیت‌ها و قیمت مدل‌های مختلف دزدگیر اماکن آیومکس آشنا شوید و در ادامه به بررسی دقیقتر تمامی مدل ها خواهیم پرداخت.

دزدگیر اماکن سه خروجه آیومکس ioMax-3R
دزدگیر اماکن هفت خروجی آیومکس ioMax-7R
دزدگیر اماکن آیومکس پلاس لایت ioMax-Plus Lite
دزدگیر اماکن آیومکس پلاس ioMax-Plus
زون ها باسیم 3 عدد 3 عدد 5 عدد 5 عدد
زون های بیسیم 24 عدد 24 عدد 18 عدد 18 عدد
خروجی رله ای 3 عدد 7 عدد 1 عدد 5 عدد
قابلیت تعویض فیوز
بلندگو
آژیر
تعداد ریموت 1 عدد 1 عدد 2 عدد 2 عدد
سایز سیم کارت سایز کامل سایز کامل نانو نانو
قیمت

۴,۸۲۰,۰۰۰تومان

۵,۲۰۰,۰۰۰تومان

۵,۷۰۰,۰۰۰تومان

۶,۱۰۰,۰۰۰تومان

همانگونه که در جدول مقایسه فوق مشاهده می‌نمایید تفاوت عمده مدل‌های مختلف دزدگیر اماکن آیومکس در قابلیت‌های سخت افزاری شامل تعداد زون‌های ورودی جهت اتصال انواع سنسور‌های امنیتی و اعلام حریق، خروجی‌های رله‌ای جهت کنترل تجهیزات برخی با هدف هوشمند سازی خانه، درگاه‌های مربوط به اتصال آژیر و بلندگو است.

دزدگیر‌های اماکن آیومکس در دو مدل کلی ioMax و ioMax-Plus تولید شده‌اند. سری ioMax-Plus دارای طراحی جدیدتر بوده و علاوه بر باکس بزرگتر که امکان قرارگیری باتری پشتیبان را فراهم می‌نماید با پنهان شدن سیم‌کشی‌ها در داخل باکس اصلی شکل ظاهری بهتری پس از نصب در محیط خواهد داشت. امکان تعویض فیوزها توسط کاربر، افزایش تعداد زون‌های ورودی، تغذیه سوئیچینگ بهینه از دیگری ویژگی‌های سری ioMax-Plus است.

دزدگیر اماکن آیومکس

بررسی مدل‌های مختلف سری ioMax

سری ioMax بیش از 5 سال است که وارد بازار شده است و اولین دزدگیر تحت اینترنت در ایران می‌باشد، قیمت مناسب در کنار کاربری ساده، امکانات منحصربه‌فرد و طراحی بروز باعث استقبال بینظیر کاربران از این محصول شد. این محصول شامل دو مدل ioMax-3R و ioMax-7R است و تنها تفاوت این دومدل در تعداد خروجی‌های رله‌ای جهت اجرای سناریوهای هوشمند سازی جهت کنترل تجهیرانت برقی می‌باشد و سایر قابلیت‌ها این دو مدل کاملاٌ یکسان می‌باشد.

دزدگیر اماکن آیومکس

بررسی مدل‌های مختلف سری ioMax-Plus

با توجه به استقبال بینظیر کاربران از محصول ioMax سری جدید این محصول با نام ioMax-Plus طراحی و تولید شد. در این ورژن از محصول نیازهای جدید کاربران مختلف همچون افزایش تعداد زون‌های ورودی، باکس مناسب جهت قرارگیری باتری پشتیبان، امکان تعویض فیوزها توسط کاربر، پشتیبانی از بلندگو علاوه بر آژیر و بهینه‌سازی سخت افزاری انجام شد و در نهایت در قالب دو مدل کلی ioMax-Plus و ioMax-Plus Lite به بازار ارائه شد. تفاوت این دو مدل همانگونه در جدول مقایسه قابل مشاهده است در تعداد خروجی‌های رله‌ای جهت کنترل تجهیرات برقی با هدف هوشمند سازی و همچنین خروجی مربوط به بلندگو است.

تا کنون با مدل‌های مختلف دزدگیر اماکن آیومکس به صورت کامل آشنا شده‌اید در ادامه با توضیحات بیشتر در خصوص نحوه صحیح انتخاب دزدگیر اماکن خواهید توانست با اطمینان خاطر نسبت به خرید دزدگیر اماکن آیومکس و یا هر برند دیگری اقدام نمایید.

نحوه انتخاب دزدگیر امکان

دزدگیر های اماکن از یک پنل مرکزی و تعدادی سنسور جهت تشخیص ورود غیر مجاز، آژیر جهت اعلام هشدار و باتری پشتبان جهت روشن ماندن دزدگیر اماکن در مواقع قطع برق شهر تشکیل می‌شوند. مهمترین موضوع انتخاب صحیح سنسورهای تشخیص ورود غیر مجاز است که پرکاربردترین این سنسورها چشمی دزدگیر و مگنت درب است. چشمی دزدگیر وظیفه تشخیص حرکت در محیط و مگنت درب وظیفه تشخیص باز شدن درب را بر عهده دارند. جهت آشنایی بیشتر با انواع سنسورهای دزدگیر امکان این صفحه را مطالعه نمایید.

چشمی دزدگیر اماکن آیومکس

چه سنسورهایی انتخاب کنیم؟

جواب این سؤال به محل مورد نیاز شما برای حفاظت بستگی دارد برای مثال چنانچه منزل یا محل کار شما در طبقات سوم به بالا باشد و هیچ راه نفوذی به جز درب ورودی واحد وجود نداشته باشد استفاده از یک مگنت درب برای تشخیص ورود می تواند مناسب باشد هر چند استفاده از یک چشمی در کنار مگنت درب به عنوان سنسور پشتیان بهترین گزینه برای چنین محیطی است. توجه نمایید در چنین شرایطی باید عدم امکان ورود از طریق پله های اضطراری، درخت یا تیر برق مشرف به پنجره و ... حتما در نظر گرفته شود.

ولی برای طبقات اول و یا واحدهای ویلایی حتما باید تمام پنجره‌ها و درب های ورودی به عنوان یک راه نفوذ در نظر گرفته شود و با استفاده از مگنت درب و چشمی پوشش داده شوند.

آژیر دزدگیر اماکن آیومکس

چه نوع آژیری انتخاب کنیم؟

انتخاب آژیر مناسب و نصب صحیح آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که عامل اصلی بازدارندگی در دزدگیر اماکن صدای آژیر است که باعث فرار سارقان می‌شود. بهترین ترکیب برای انتخاب آژیر استفاده از آژیر پیزو و آژیر شیپوری است و پیشنهاد می‌شود حتماٌ دو آژیر استفاده شود که علاوه بر ایجاد صدای بیشتر پخش صدا از چند زاویه علاوه بر ایجاد سردرگمی بیشتر در سارق چنانچه یکی از آژیرها به هر نحوی توسط سارق تخریب شود آژیر دوم همچنان در حال فعالیت است.

آژیر پیزو را بهتر است در محیط داخل و آژیر شیپوری که پخش صدای بیشتری دارد همراه با کاور محافظ آژیر بیرون از ساختمان نصب نمایید. در نصب آژیر نهایت دقت را نمایید که سیم‌های آن به راحتی در دسترس و معرض دید نباشد.

باتری دزدگیر اماکن آیومکس

حتما باید باتری پشتیان تهیه کنیم؟

جواب این سؤال قطعا بله است، چرا که چنانچه برق به صورت اتفاقی یا عمدی توسط سارق قطع شود سیستم امنیتی که جهت حفط امنیت تهیه کرده‌اید خاموش می شود و نمی تواند بدون کمک باتری پشتیبان به فعالیت خود ادامه دهد. دزدگیر امکان آیومکس علاوه بر نمایش آنلاین شارژ باتری پشتیان هشدار ضعیف شدن باتری را چندین مرحله به شما اطلاع رسانی خواهد نمود و با توجه به طراحی بروز و بهینه در صورت اتصال یک باتری سالم با ظرفیت 4.5 آمپر ساعت می‌تواند بین 2 تا 3 روز بدون برق به فعالیت خود ادامه دهد و جهت جلوگیری از ایجاد آلارم‌های فالت (اشتباه) در مواقع ضعیف شدن بیش از حد باتری با ارسال پیامک هشدار سنسورها را غیر فعال خواهد نمود.

دزدگیر اماکن آیومکس

ثبت دیدگاه